CHANGEMENT

24.03.2019

 

 

Już od jakiegoś czasu chciałam się z Wami podzielić projektem nad którym pracowałam przez ostatnich kilka miesięcy, ale ostatnio ciężko znaleźć mi odpowiednie słowa, żeby opisać co czuję. Stworzenie mojej kolekcji dyplomowej przypominało rajd po górskiej ścieżce pełnej wzgórz i dolin, z czego jak patrzę z perspektywy czasu tych drugich było znacznie więcej. Na szczęście miałam wokół siebie wspaniałych  ludzi, którzy we mnie wierzyli i potrafili udzielić wsparcia, gdy tego najbardziej potrzebowałam. Dali mi niezmierne pokłady motywacji i wiary, że dam radę skończyć to, co zaczęłam. I w ten sposób nie dość, że stworzyłam kolekcję, z której jestem zadowolona i czuję, że jest w 100% moja, to na dodatek udało mi się obronić na piątkę. 

W  „Changement” chciałam wyjść naprzeciw podziałom na to, co damskie i męskie. Podczas tworzenia kolekcji wykorzystałam marynarki, kamizelki i koszule, kojarzone powszechnie z garderobą męską i nadałam im kobiecy, feministyczny charakter. Za pomocą oversize chciałam pokazać, że pewna siebie, świadoma swojej wartości kobieta nie potrzebuje podkreślać swoich kształtów, aby czuć się dobrze ze sobą i swoim ciałem. W kolekcji postawiłam na to, co najbliższe mojemu sercu – ponadczasową klasykę, prostotę i detale.Wykorzystałam paletę moich ulubionych barw – czerń, biel, granat i camel. Ubrania zostały wykonane z naturalnych tkanin – wełny, bawełny i jedwabiu, z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół, bo równie ważna jak aspekt estetyczny,  jest dla mnie jakość.  

Nazwa kolekcji wzięła się z licznych zmian, jakie zachodziły w procesie jej tworzenia i  zmian, jakie przez te kilka miesięcy zaszły zarówno w moim podejściu do projektowania, jak i innych aspektów mojego życia.  

 

 

For some time now I’ve wanted to share with you the project I’ve been working on for the last few months, but recently I have problems with finding the right words to describe what I feel. The creation of my diploma collection was like a rally on a mountain path full of hills and valleys, of which, when I’m looking back, was much more the second ones. Fortunately, I had wonderful people around me who believed in me and supported me when I needed it most. They gave me immense amounts of motivation and faith that I can finish what I started. And in that way, not only I created a collection, which I’m satisfied with and feel it’s 100% mine, but what’s more, I managed to graduate with five.

In „Changement” I wanted to confront the division into what is feminine and masculine. During the creation process I used jackets, vests and shirts, commonly associated with the men’s wardrobe and gave them a feminine character. By using oversize I wanted to show that a self-confident, conscious of her value woman doesn’t need to emphasize her figure to feel good with herself and her body. To the collection I put what is closest to my heart – timeless classics, simplicity and details. I used the palette of my favorite colors – black, white, navy blue and camel. The clothes are made of natural fabrics – wool, cotton and silk, with attention to every single detail, because the quality is as important to me as the aesthetic aspect.

The title of collection came from the numerous changes during the creation process  and changes in my approach to design and other aspects of my life I’ve noticed over these few months.

 

 

fot. Jan Wasiuchnik

mua and hair: Patrycja Bienias 

model: Gabriela Kruszyńska / Uncover Models

space: Blame Us Agency 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *